БЕСПЛАТНУ ШКОЛУ ПЛИВАЊА ЗАВРШИЛО 120 ДЈЕЦЕ

Начелник општине Угљевик Василије Перић додијелио је данас дипломе за 120 дјеце која су завршила бесплатну школу пливања организовану у оквиру пројекта "Општина за своју младост".
"Наша потреба и жеља је да овако афирмишемо здрав начин живота од најмањих узраста, кроз школу спорта и у љетњем периоду школу пливања", рекао је Перић новинарима.
Он је додао да је општина Угљевик за овај пројекат издвојила 5.000 КМ из локалног буџета.
Петнаестодневну пливачку обуку за дјецу од пет до 10 година на базенима у Угљевику организовала је Школа спорта "Мали шампиони".
Иструктор пливања Младен Стевановић рекао је новинарима да су дјеца током обуке научила основе пливања, ослободила се страха од воде и оспособљена сз за самосталан и пријатан боравак у води.
Он је додао да је пливање спорт који је најкориснији за здравље, одржавање кондиције и цјелокупан психо-физички развој организма.