ОБИЉЕЖЕНА СЛАВА ОПШТИНЕ - СВЕТА ПЕТКА

Његово преосвештенство епископ зворничко-тузлански Фотије изјавио је након данашње литије, која је поводом славе општине Угљевик - Свете Петке прошла кроз град, да је задатак Цркве да све вјернике непрестано обједињује.
"Благословена литија је продужетак празника храмовне славе и прослављања Препододбе мајке Парскеве, једне од најпоштованијих светитељки у нашем роду", рекао је владика Фотије.

Након литургије у Храму Свете Петке, литија вјерника прошла је градским улицама да би, традиционално испред зграде општине Угљевик био сломљен славски колач.

Начелник општине Угљевик Василије Перић честитао је крсну славу - Свету Петку свештенству и суграђанима, уз жељу да Угљевик буде још боља и љепша средина за живот.

"У духу традиције и обичаја, поштујући њихове вриједности, заједничким снагама, поносни на наш Угљевик и са погледом у будућност, идемо ка даљем развоју општине", поручио је Перић у обраћању многобројним присутним грађанима.

Обиљежавању крсне славе општине Угљевик, гдје је СДС на власти од стварања Републике Српске, присуствовао је и предсједник ове странке Вукота Говедарица, који је пожелио да Угљевик буде још љепши, бољи и пожељнији за живот.

Славу су честитали и присуствовали свечаности предсједник Борачке организације Републике Српске Миломир Савчић, градоначелник сусједне Бијељине Мићо Мићић и начелник Лопара Радо Савић, народни посланици из ове регије, делегација словеначког града Кидричево и други гости из земље и иностранства.

Након ломљења славског колача, у Хотелу "Комсар Угљевик" организован је славски ручак којем су присуствовали представници јавног, културног, привредног и политичког живота.