ПРИЈЕМ ЗА СТУДЕНТЕ ИЗ ЗРЕЊАНИНА

Начелник општине Угљевик Василије Перић организовао је пријем за професоре и студенте Техничког факултета "Михајло Пупин" из Зрењанина који су посјетили Рудник и Термоелектрану "Угљевик" с циљем повезивања привреде и науке.
"Студенти су дошли на иницијативу нашег суграђанина Драгана Лазић, који је предсједник Студентске уније овог факултета, а упознали смо их са нашом општином, привредним и друштвеним активностима", рекао је Перић након пријема.
Он је додао да велики број студената из Угљевика студира на Универзитету у Новом Саду, којем припада и факултет из Зрењанина и најавио наставак добре сарадње ове локалне заједнице са Универзитетом у Новом Саду.
Шеф катедре за машинско инжењерство Техничког факултета "Михајло Пупин" из Зрењанина Јасмина Пекез рекла је да је у посјету Угљевику дошло 57 студената са катедре за машинско инжењерство, катедре за нафту и гас и катедре за заштиту животне средине.