ОСВЕШТАН И НАЛОЖЕН БАДЊАК

Након вечерњег богослужења и освештања бадњака испред храма Свете Петке Параскве у Угљевику, протојерер-ставрофор Мићо Пајкановић честитао је Бадње вече и Божић окупљеним вјерницима које је поздравио традиционалним поздравом "Мир Божији - Хростос се роди!"

Бадњак је наложио начелник општине Василије Перић који је свим православним вјерницима честитао Бадње вече и Божић, те да овај празник донесе срећу, здравље, мир и благостање.

„Рођење Исуса Христа, као симбол рађања и стварања, подстиче нас да у заједништву наставимо градити још бољи и љепши Угљевик као пожељну средину за живот", навео је Перић.

Перић је пожелио грађанима да у топлини дома, испуњени љубављу заједно са ближњима, проведу дане великог празника-Божића.

„Бадње вече је радосно вече у Угљевику, нака нам празник Христовог рођења донесе мир и благостање и оснажи осјећања љубави и поштовања“, рекао је Перић уз традиционалан поздрав Мир Божији-Христос се роди!

У кулутрно-умјетничком програму наступао је Оркестар хармоника Основне школе „Алекса  Шантић“.