ПЕРИЋ: МАРЉИВИМ РАДОМ И СНАЖНИМ ИДЕАЛИМА ЗА СРПСКУ

Начелник општине Угљевик Василије Перић изразио је на данашњем пријему поводом Дана Републике поштовање свима који су дали допринос стварању Српске.
"Посебно поштовање заслужују породице бораца који су дали животе да би српски народ опстао и могао да живи на овим просторима", рекао је Перић.
Он је истакао да сви грађани Републике Српске треба да буду марљивији и да се још снажније треба посветити идеалима за које су жртвовани животи, а то је слобода српског народа.
Перић је на традиционалном празничном пријему захвалио и свима који су допринијели да Угљевик буде модерна општина, једна од најразвијенијих у Републици Српској, са просјечном платом од 1.200 КМ.
"Пуно је изазова било, а радили смо континуирано на побољшању квалитета живота за наше грађане кроз реализацију бројних привредних и инфраструктурних пројеката, подршку за културне и спортске манифестације, те кроз улагања у пољопривреду", рекао је Перић.
Према Перићевим ријечима, воћари из угљевичког краја који је познат по шљивама произведу годишње 6.000 тона овог воћа, а прошле године 1.000 тона је извезено на страно тржиште.
Дан Републике Српске окупљенима је на пријему у Центру за културу "Филип Вишњић" у Угљевику честитао и протојереј-ставрофор Мићо Пајкановић.
"Дан Републике је веома значајан јер су за Српску положени многи животи и чуваћемо Републику Српску јединством и слогом српског народа", поручио је Пајкановић.
Предсједник Скупштине општине Угљевик Ђоко Симић оцијенио је успјешном протеклу годину и истакао да је локални парламент стабилан и да је већину одлука донио једногласно.
На пријему у Угљевику поводом Дана Републике 9. јануара окупили су се представници Српске православне црквене општине Угљевик, локални привредници, представници политичких странака, свих мјесних заједница, директори јавних предузећа и установа, као и медија.