ПОМЕН ПУКОВНИКУ МИЛАНУ ЈОВИЋУ 9. ФЕБРУАРА

9. фебруара ће бити служен помен некадашњем команданту Прве мајевичке бригаде Војске Републике Српске пуковнику Милану Јовићу поводом 25 година од његове погибије, најављено је из општинске управе.Помен Јовићу биће служен на гробљу Гај у Доњој Трнови у 12.00 часова, а претходно ће у 11.30 часова бити положено цвијеће на спомен-обиљежје погинулим борцима одбрамбено-отаџбинског рата Доње Трнове.

У оквиру традиционалне културне манифестације "Јовићеви дани" расписан је конкурс за литерарне радове за ученике основних школа на тему "Пепео мртвих створио је отаџбину" и за средњошколаце на тему "Молитва уснулом хероју".

Свечана академија на којој ће бити проглашени најбољи литерарни радови биће одржана у Дому културе у Доњој Трнови 25. фебруара са почетком у 13.00 часова.

Пуковник Милан Јовић погинуо је 9. фебруара 1993. године у борби надомак муслиманског упоришта Теочак.

Поводом славе Војске - Видовдана исте је године постхумно одликован Орденом Немањића.