ОБИЉЕЖЕНА ЛАЗАРЕВА СУБОТА-ВРБИЦА

Најмлађи чланови Културно-умјетничког друштва "Рудар" обиљежили су празник Лазареву суботу-Врбицу традиционалном прољећном игром "Лазарице" испред зграде локалне власти.

Начелник Угљевика Василије Перић даровао је по народном обичају Лазарице са 500 КМ за напредак и срећу општине.

Он је захвалио члановима КУД "Рудар" за очување традиције и културе подмајевичког краја и пожелио да љепоту завичаја и српских обичаја и даље проносе по свијету, представљајући свој Угљвик и Републику Српску на најљепши начин.

Перић је рекао новинарима да се из локалног буџета годишње издваја 60.000 КМ за рад КУД "Рудар".

Дјевојчице и дјечаци из пет фолклорних ансамбала, њих више од стотину, пјесмом и игром у центру Угљевика пожељели су суграђанима радост, благостање и срећу уочи Васкрса.