МАЛИ МАТУРАНТИ „УКРАСИЛИ“ УЛИЦЕ УГЉЕВИКА

Матуранти  Основне школе „Алекса Шантић“ у Угљевику, њих 112, шетњом улицама ове општине озваничили су завршетак прве етапе школовања.
Завршетак основног образовања матуранти Основне школе "Алекса Шантић"  традиционално су 8. јуна  обиљежили шетњом Угљевиком, чему је претходило окупљање у школском дворишту.
Заједно са наставницима, матуранти су уз аплаузе и овације становника, који су изашли да их поздраве, дошли до градског трга.
"Испраћамо једну сјајну генерацију која има осам Вуковаца, а два ученика су освојила републичка такмичења из руског језика", рекао је директор ове школе Сретен Лукић.
Лукић је поручио матурантима да буду марљиви и добри у даљем школовању као што су то до сада били.
"Сјајна екипа наставника улила им је много знања, и са сигурношћу могу истаћи да ће им то много значити у будућем школовању", рекао је Лукић.
Основну школу "Алекса Шантић" у школској 2016/2017. години похађало је 697 ученика распоређених у 37 одјељења.
У школску 2017/2018. годину уписано је 67 првчића.
Након фотографисања на градском тргу матуранти су наставили славље у  угљевичком ресторану „Малинић“.