ПОСЈЕТА ФАРМЕРУ У ДОЊОЈ ТРНОВИ

Начелник општине Угљевик Василије Перић посјетио је  имање фармера Мила Митровића из Доње Трнове, гдје су завршени радови на асфалтирању приступног платоа за шта је из програма подстицаја пољопривреди ове подмајевичке општине издвојено 40.000 КМ.
"Породица Митровић је највећи произвођач млијека у овом крају и у оквиру мјера за подстицај и помоћ из области пољопривреде одлучили смо се за изградњу платоа", рекао је Перић новинарима.
Он је нагласио да ће општина и у наредном периоду подстицати пројекте из области воћарства, пољопривреде, сточарства.
Сточни фонд на фарми Мила Митровића прелази 130 грла, а дневно се на овом имању произведе 1.200 литара млијека.
"Радим са два сина, уз помоћ сезонских радника. Изградња овог платоа нам даје подстрек да настављамо даље са послом, и у плану нам је изградња штале за 200 грла", рекао је Митровић.
Он је навео да се на фарми примјењује висока технологија у којој су испуњени европски стандарди, што ће у скорије вријеме омогућити извоз млијека на европско тржиште.