ГРАЂАНИ БИРАЛИ САВЈЕТЕ МЈЕСНИХ ЗАЈЕДНИЦА

У Угљевику су 24. септембра  одржани избори за руководство 25 мјесних заједница на подручју општине.
Бирачка мјеста била су отворена од 8.00 до 14.00 часова и
на гласање је изашло 3.472 бирача, од уписаних 14.306 грађана са правом гласа, што је излазност од 24,27 одсто.

Начелник општине Угљевик Василије Перић рекао је новинарима да су избори за савјете мјесних заједница протекли мирно.

"Мјесне заједнице су важан дио функционисања локалне власти и данас смо изабрали оне који ће наредне четири године представљати интересе грађана и заједнички радити на побољшању квалитета живота у сваком дијелу општине", истакао је Перић.

У четири мјесне заједнице које имају више од хиљаду становника бирало се по седам чланова савјета, док се у осталим мјесним заједницама које имају мање од хиљаду становника бирало по пет чланова руководства.

Након додјеле сертификата, новоизабрани чланови савјета мјесних заједница изабраће предсједнике 25 мјесних заједнца.