ПАРАСТОС ЗА ПОГИНУЛЕ БОРЦЕ ВОЈСКЕ РЕПУБЛИКЕ СРПСКЕ

Уочи крсне славе општине - Свете Петке, у Угљевику служен је  парастос за 301 борца Војске Републике Српске који је погинуо у одбрамбено-отаџбинском рату.

Предсједник Борачке организације Угљевик Јован Маринковић рекао је да се уз обиљежавање славе општине традиционално његује сјећање на погинуле борце и истакао да захваљујући њиховој жртви, Република Српска живи.
Начелник општине Угљевик Василије Перић подсјетио је да је дужност и обавеза свих који данас живе слободно да чувају сјећање на погинуле борце Војске Републике Српскe.

Пошту погинулим борцима одале су и делегације из Лознице и Беочина у Србији, Кавадарци из Македоније, те сусједне Бијељине и Лопаре, представници Рудника и Термоелектране "Угљевик", борачких организација Угљевика и Лопара и представници локалних политичких партија.