ПРИЈЕМ ЗА ОСВАЈАЧА КУП-А СРПСКЕ

Начелник општине Угљевик Василије Перић организовао је данас пријем за екипу Женског кошаркашког клуба “Рудар спорт”,  освајача КУП-а Републике Српске.

Перић је уз честитке кошаркашицама које су показале најбоље лице Угљевика додијелио 1.900 КМ из буџета општине.

“Ово је један од показатеља да је Угљевик град спорта, а посебно радује што овај успјех долази из мале средине која је добро организована", рекао је Перић.

Тренер кошаркашког клуба Милан Илић подсјетио је да је први пут у историји клуба и угљевичке кошарке освојена титула КУП-а Републике Српске, 17.јануара ове године.
"Освајање КУП-а је велики успјех за клуб, али и успјех цијелокупне општине. Финалну утакмицу против екипе из Бањалуке добили смо са великом разликом", истакао је Илић.

Предсједник ЖКК “Рудар спорт” Југослав Цветковић истиче да је ово први пут да побједник КУП-а буде екипа која није из Бањалуке и то је посебно велики успјех за клуб који има дугогодишњу традицију, а од 2009. године је стални члан Премијер лиге Босне и Херцеговине.