ПЕРИЋ: СВЕТОСАВЉЕ ЈЕ ПУТОКАЗ ЗА СРПСКИ НАРОД

Начелник општине Угљевик Василије Перић поручио је на обиљежавању школске славе Светог Саве у Основној школи "Филип Вишњић" у Доњој Трнови да Светосавље представља путоказ ка свијетлој будућности српског народа.

Перић је позвао ученике да уче и чувају ријеч и дјело Светог Саве и да увијек буду на светосавском путу.

Он је подсјетио да је Свети Сава градио цркве и школе, вјеру православну и српску државу.

Директор школе Вујо Марковић рекао је новинарима да су ученици уз своје наставнике остварили запажене резултате у свим наставним активностима.

Крсну славу Светог Саву просвјетари, ученици Основне школе "Филип Вишњић" у Доњој Трнови и бројни гости обиљежили су ломљењем славског колача и школском приредбом.

Чланови школске драмске секције, рецитатори и дјечији хор извели су богат културно-умјетнички програм у част првог српског архиепископа и просвјетитеља Светог Саве.

Основну школу "Филип Вишњић" у Доњој Трнови, заједно са подручним школама у Горњој Трнови, Глињима и Јањарима, похађа 220 ученика распоређених у 20 одјељења.